Haber

Kayseri Kocasinan’da satranç oyuncuları ödüllendirildi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen turnuvada; Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Veysi Arslan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Çocuklarla sohbet eden ve onlarla yakından ilgilenen Önder Çolakbayrakdar, zeka sporları turnuvası ile çocukların hem eğlendiğini hem de öğrendiğini belirterek; “Öncelikle turnuvaya katılan tüm personellerimizi ve gençlerimizi tebrik etmek istiyorum. Türkiye’nin geleceği bu turnuvayı kazanan çocuklardadır. Allah başarılarını daim etsin. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili her alanda eğitimler vererek sosyalleşmelerine, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Bu noktada çocukları ve gençleri satrançla buluşturmak ve satranca olan ilgilerini artırmak için bir turnuva düzenledik. Büyük ve Güçlü Türkiye’nin geleceğini yükseltmek için bu tıbbi düzenlemeleri artırarak devam edeceğiz. Hepinizi üstün başarılarınızdan dolayı kutluyor, sizi yetiştiren hocalarımıza teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Ortaokullar Satranç Personel Turnuvası ödül töreni ile sona erdi. İlkokul öğrencilerinin katıldığı turnuvada, 6-7 yaş B kategorisinde, 8-9 yaş A kategorisinde 2 kategoride yer aldı. Turnuva, dereceye girenlere ödüllerinin dağıtılmasıyla sona erdi.

haberyuksekova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu