Haber

Muğla Güreşçisi Mehmet Hanifi Sarp Avrupa Üçüncüsü Oldu

Mehmet Hanifi Sarp, Muğla’nın Milas kentinde düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Grekoromen stilde tarihi bir başarıya imza atarak adını Avrupa üçüncülüğüne yazdırarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Muğla Gençlik ve Spor, 12-18 Haziran 2023 tarihlerinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda. Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Milas Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi Sporcusu Mehmet Hanifi Sarp, Avrupa üçüncüsü oldu. Feti Borova Spor Salonu’nda düzenlenen U17 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Mehmet Hanifi Sarp, Grekoromen stil 45 kiloda Slovak rakibi Zoltan’ı 8-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu. Mehmet Hanifi Sarp, Ağustos ayında İstanbul’da yapılacak Dünya Güreş Şampiyonası’nda Avrupa üçüncüsü olarak Türkiye’yi Grekoromen Stil’de temsil edecek.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, “Bizleri Avrupa’da gururlandıran sporcumuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu muhteşem başarıda emeği, alın terini ve yüreğini ortaya koyan tüm takım arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Gelecek için doğru.” “Bir şeyler yaptığımızın kanıtı. Çalışmak bizim en büyük gücümüz.” – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu