Haber

Gaziantep OECD’de örnek model oldu

GAZİANTEP (İGFA) – Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dünya çapında 300’den fazla şehri, 1000’den fazla siyasetçi, uzman ve sivil toplum temsilcisini Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir araya getiren Brussels City Hill’in ardından OECD Şampiyon Liderleri ile bir dizi toplantıya katıldı. . .

Gaziantep’in deprem yönetiminde başarılı bir şehir olarak tanımlandığı toplantıda konuşan Önder Fatma Şahin, belediye olarak deprem bölgelerine önemli takviyeler sağladıklarını belirterek, “Sırasıyla, öncesi, sonrası tüm birimlerle koordinasyon sağladık. . Deprem sonrası iyileştirme için departmanlar kurduk. Bir sorunu çözebilmek için kendi kurumsal kapasitemizi buna göre çözmemiz gerekiyor. Bu model OECD’de örnek bir model haline geldi” dedi.

GAZİANTEP’TE SOSYAL KONUT İÇİN YENİ MODELLER

Sürdürülebilir kalkınma temelinde şehirlerin dirençli ve kapsayıcı olması gerekliliğinden bahseden Önder Fatma Şahin, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak konut sorununu çözmek için şirket kurduk. Konutta en büyük giderlerden biri arsa maliyetidir. Vatandaşların kooperatif kurması için yeni modeller geliştirdik ve 3 yıl içinde evi kendileri yapabilirlerse arsayı en uygun şekilde vererek konut maliyetini yüzde 30 oranında düşürüp, sosyal konut haline dönüştürebiliyoruz. kira ödüyormuş gibi konut alıyorlar.

haber-halkapinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu