Haber

Aykut Erdoğdu kimdir?

CHP’nin Ümraniye adayı Aykut Erdoğdu, 28 Ağustos 1972’de Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladıktan sonra 1993 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde Carnegie Mellon Üniversitesi’nde “Kamu Politikaları ve Yönetimi” üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.

İlk kez 2011 Türkiye genel seçimlerinde CHP İstanbul milletvekili olarak parlamentoya girdi. Uluslararası muhasebe ve denetim standartları, finansal analiz, bilgisayar modelleme, finansal modelleme ve niceliksel analiz konularında uzmanlığa sahiptir.

1995 yılında Hazine Müsteşarlığı’na stajyer hazine kontrolörü olarak atandı. Bir süre sonra hazine başkontrolörlüğüne atandı. 2004 yılında ABD’de çalıştı. 2005 yılında ABD İç Denetçiler Enstitüsü’nden uluslararası geçerliliği olan Sertifikalı İç Denetçi unvanını aldı. Ayrıca Hazine Müsteşarlığı’ndaki görevi sırasında Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve Avrupa Birliği fonları tarafından finanse edilen çeşitli projelerin baş denetçisi olarak görev yaptı.

(HABER MERKEZİ)

haber-esenler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu