İş

Wells Fargo, Illinois Tool Works’ün notunu düşük ağırlığa düşürdü, hedefi 240 dolar

Salı günü Wells Fargo, Illinois Tool Works’ün (NYSE:ITW) notunu düşürerek notunu Eşit Ağırlık’tan Düşük Ağırlık’a taşıdı. Finans kurumu ayrıca şirketin fiyat hedefini de önceki 277 dolardan 240 dolara düşürdü.

Notun düşürülmesi, şirketin organik büyümeye odaklanması ve iş döngüsünün zamanlamasına ilişkin endişelerden kaynaklandı. Firmaya göre Illinois Tool Works’ün organik büyümeye verdiği önem, göreceli değer sıkışması riskine yol açabilir. Şirketin portföy dönüşümü önemli marj genişlemesine katkıda bulunmuş olsa da, firmanın döngü boyunca %4’ün üzerinde organik büyüme hedefi, özellikle de 2024 için öngörülen +%2 orta nokta, firmanın Elektrikli Ekipman ve Multi için beklenen +%3’ün üzerindedir. -Endüstri (EEMI) emsalleri. Ortalama tahmin olan 5’in altına düşmesi nedeniyle iddialı görülüyor.

Analist, daha yavaş bir büyüme ortamında 2024’te hedefin altına düşmenin anlaşılabilir olduğunu ancak organik büyümenin Illinois Tool Works için kritik bir performans göstergesi olmayı sürdürdüğünü belirtti. Böyle bir ortamda şirket hem %1-3’lük organik büyüme projeksiyonu hem de yıllık +100 baz puanlık marj orta nokta beklentileri açısından risklerle karşı karşıya kalabilir. Sabit kalması beklenen küresel otomobil üretimi tahmini, şirketin +%3-5’lik Otomobil organik büyüme beklentisine ek zorluklar getiriyor.

Ayrıca Illinois Tool Works’ün yılın ilk yarısında inşaat ve Özel Ürünler ve Sistemler (PLS) sektörlerinde bir miktar stok eritme ile karşı karşıya kalması bekleniyor. Marjlar açısından PLS’nin performansı çok değerli olacaktır. 40’lık bir marj artışı, yıldan yıla +30 baz puan ekleyebilir ve bir +30 baz puan daha potansiyel olarak enflasyonla dengelenebilir. Ancak Wells Fargo’nun modeli, dağıtılmamış maliyetlerin yıldan yıla -40 baz puan düşeceğini öngörüyor.

InvestingPro İçgörüleri

Makine segmentinin lider oyuncularından biri olan Illinois Tool Works (NYSE:ITW), organik büyümeye odaklanarak zorlu bir iş döngüsünü sürdürüyor. Bu strateji aynı zamanda şirketin 2023’ün 4. çeyreğinde sona eren son on iki aydaki istikrarlı mali performansına da yansıyor; burada %42,16 brüt kar marjı ve %25,08’lik güçlü bir faaliyet geliri marjı elde edildi. Wells Fargo’nun belirttiği aksaklıklara rağmen ITW, %19,11’lik varlık getirisi ile dayanıklılık gösterdi ve getiri elde etmek için varlıklarını verimli bir şekilde kullandığını gösterdi.

İstikrar arayan yatırımcılar ITW’nin temettü geçmişinde rahatlık bulabilir. InvestingPro İpucu, ITW’nin üst üste 28 yıl boyunca temettüsünü artırdığını ve hissedar getirilerine güçlü bir bağlılık gösterdiğini vurguluyor. Buna ek olarak şirket, son temettü verimi olan %2,2 ile tutarlı olarak etkileyici bir şekilde 51 yıl boyunca temettü ödemeye devam etti.

Hisse senedi performansına gelecek olursak, ITW 2023’ün 4. çeyreğiyle biten son on iki ay itibarıyla 25,42 gibi yüksek bir Rezervasyon Fiyatı çarpanıyla işlem görüyor. Bazı analistler önümüzdeki dönem için kazançlarını aşağı yönlü revize etse de, ITW’nin hisseleri çoğunlukla düşük fiyat oynaklığıyla işlem görüyor. Daha az değişken varlıklar arayan yatırımcılara hitap edebilir.

Daha fazlasını öğrenmek isteyenler için, ITW’nin mali durumu ve piyasa konumu hakkında daha derin bir anlayış sağlayabilecek ek InvestingPro İpuçları mevcuttur. Bu ipuçlarına ve daha fazlasına erişmek için SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde ek %10 indirim kazanın veya SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık InvestingPro+ aboneliğinizde %10 ek indirim alabilirsiniz.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberulukisla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu