Haber

Sarıgül’den ‘tartışma’ yorumu: Dikeni olanlar başarılı

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, “Ben bu tartışmaları tamamen kişisel ve bireysel bir mücadele olarak görüyorum. Toplumun ve ülkemizin çıkarı için bir mücadele olarak görmüyorum.”

Sarıgül, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Gündemi değerlendiren Sarıgül, “CHP değişim çağrılarına yanıt veriyor. Türkiye Değişim Partisi olarak biz de CHP’ye katıldık. Değişimin en önemli göstergesi bu. Her CHP’linin yapması gereken içte değil, dışta mücadele etmektir. Bize düşen ‘CHP’ye nasıl oy alırım?’ “Gerçek karargâhta değil, halktadır. Halkın arasında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“İNSANLAR KISA VADEDE BAŞARIYA ULAŞMAK İSTİYOR”

Sarıgül, belediye başkanları toplantısında yaşanan tartışmalarla ilgili olarak, “Ben bu tartışmaları tamamen kişisel ve bireysel bir çaba olarak görüyorum. Toplumun ve ülkemizin yararına bir çaba olarak görmüyorum. Bu tartışmayı gündeme getirenler, ‘Acaba kısa sürede çıkan kaostan ben de faydalanabilir miyim?’ Bu nedenle siyaset kişisel değil, toplumsal bir angajman yeri olmalıdır. Siyasette kısa vadede başarıya ulaşmak isteyenler hayatları boyunca başarılı olamazlar. Uzun vadeli çabalayanlar, dik duranlar ve omurgası olanlar muvaffak olurlar. Gücünü önce Allah’tan sonra kendi kişiliğinden ve vatandaşlarından alanlar değil, bulundukları koltuktan alanlar ve istikrarlı gidenler başarılı olur.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu