Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılını Kutladı

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılını Maltepe Faaliyet Alanı’nda düzenlenen törenle kutladı. Törende konuşan İmamoğlu, şunları söyledi: Cumhuriyet, devlet rejiminin ötesinde büyük bir gerçekliktir. Cumhuriyet birlikte oluşturduğumuz sosyal bir projedir. Cumhuriyetin bize verdiği özgüven ve cesaretle birlikte daha büyük hedeflere yürüyeceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları saat 19.00’da Maltepe etkinlik alanında başladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’100. Yıldönümümüzü kutluyoruz, devletimiz 100 yaşında. Cumhuriyet sonsuza kadar var olsun. Bundan 100 yıl önce, 29 Ekim 1923’ten saatler önce Mustafa Kemal, herkesin bildiği ve beklediği haberi arkadaşlarıyla paylaşmıştı. Sakin ve gururla paylaştı. Kendinden emin bir şekilde paylaştı. ‘Beyler yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz’ dedi. Cumhuriyetin ne olduğunu biliyor musun? Cumhuriyet birbirimize verdiğimiz şeref ve şeref sözüdür. Kökenlerine, inançlarına, yaşam tercihlerine. Türk olsun, Kürt olsun, Laz olsun, Çerkes olsun herkesi, farklılıklarımıza bakılmaksızın eşit derecede saygın ve değerli kabul edeceğimize dair birbirimize söz verdik. Mutlu Cumhuriyet. Cumhuriyetimizin 100. yılını ilk günkü coşku ve umutla kutluyoruz. Cumhuriyet, devlet rejiminin ötesinde büyük bir gerçekliktir. “Cumhuriyet, birlikte oluşturduğumuz toplumsal bir projedir” dedi.

CUMHURİYETİ KORUMAK BAŞARIYI, BARIŞI, KARDEŞLİĞİ KORUMAKTIR.

İBB Lideri İmamoğlu, Dünya; Savaşların, işgallerin, baskıların büyük acılar çektiği bu günlerde Cumhuriyetimizi korumak, barışı, huzuru ve kardeşliği korumak demektir. İkinci yüzyıla adım atarken Cumhuriyetimizi, yani birliğimizi yenileme misyonuyla karşı karşıyayız. Bunu toplumdaki tarihi yaraları kapatarak başaracağız. Toplumun her kesiminden kendini dışlanmış hisseden herkesi eşitlik, özgürlük, dayanışma ve barış ilkeleri etrafında buluşturacağız. Atatürk, “Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Cumhuriyet, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” dedi. Kutlamalar sıcak dans gösterileri ve konserlerle devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu