Ekonomi

Güçlü gelir paylaşımı Ferrari, enflasyon nedeniyle araçlarını artırabilir

Investing.com – Ferrari NVfiyatlardaki artış ve araç teslimatlarındaki yaklaşık %10’luk artışın desteğiyle ilk çeyrekte beklenenden güçlü gelir açıkladı.

Faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi düzeltilmiş kazanç (FAVÖK) yıllık bazda %27 artarak 537 milyon Euro’ya (1.1067 $) yükseldi ve Bloomberg’in 509.4 milyon Euro’luk tahminini karşıladı. aşıldı.

31 Mart’ta sona eren üç ayda toplam sevkiyatlar yıllık %9,7 artışla 3.567 adede yükseldi. Anakara Çin ve dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Amerika’daki güçlü talep, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki yavaşlamayı dengelemeye yardımcı oldu.

Otomobil ve yedek parça gelirleri %23’ten fazla artarak 1,24 milyar Euro’ya ulaşırken, Maranello merkezli marka bunun kısmen daha yüksek hacimlerden kaynaklandığını söyledi ve “özelleştirme ve fiyatlandırmanın katkısından”den olduğunu söyledi.

Bu birim toplam gelirleri%20,5 artarak 1,43 milyar Euro’ya çıkarak 1,38 milyar Euro’luk alacakları aştı.

Ferrari ayrıca, 5,7 milyar Euro’luk net gelirle 2,13 ila 2,18 milyar Euro arasında düzeltilmiş çekirdek kar orta menzilli 2023 beklentisini de doğruladı ve mevcut maliyet enflasyonunu dengelemek için fiyat artışlarına ihtiyaç duyulacağını da sözlerine ekledi.

Sonuçların açıklanmasının ardından ferrari‘nin Milano’da işlem gören hisseleri değer kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu