Haber

Edirne’de Oto Yıkama Fiyatlarına Tepki

Edirne Türkiye’de artan oto yıkama fiyatlarına sürücüler tepki gösterdi. Oto yıkama esnafı da artan maliyetler nedeniyle oto yıkama ve temizlik fiyatlarına zam yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

İç ve dış oto yıkama fiyatları geçen yıla göre ikiye katlandı. Edirne’de oto yıkama fiyatları 150-200 lira arasında değişiyor. Artan fiyatlar nedeniyle sürücüler araçlarının içini ve dışını kendilerinin temizlediğini söylüyor.

“MÜŞTERİLER FİYATI GENEL OLARAK PAHALI BULUYOR”

Oto yıkama Hakan Tuna şunları söyledi:

“Geçen seneye göre yüzde yüzden fazla artış var. Araba yıkarken 7-8 alet kullanıyoruz. Jant temizleyici, cila, deterjan, torpido gözü sütü, lastik parlatıcı, koltuk temizleyici ve ek malzemeler var. Burada şebeke suyu kullanıyoruz. Su artezyen değil. Su aşağı yukarı yüzde 75 daha fazla. 80 lira civarında, iş yerlerine geliyor. Ayrıca elektrik 2 bin lira ve üzeri. Müşteriler genellikle fiyatı değerli bulur. Bulgaristan ve Yunanistan’dan geliyorlar ve gurbetçiler hoşgörülü olabilir. Bu normal çünkü paraları değer kazanıyor.”

Müşteri Çetin Alçak, memlekette pahalı olduğunu belirterek, “Yalnız yıkamakla kıyaslanmamalı. Yıkama günü kurallarına göre her şey kıymetli yani her şey değerli” dedi.

“KENDİMİZİ YIKAYACAĞIZ”

Arabasını kendisinin yıkadığını ifade eden Celal Bahtiyar, “Gerçekten çok değerli, normalde bir oto yıkama 20 lira, 150 lira olması lazım. Böyle bir şey yok. Çok kıymetli, bazı yerlerde 300 lira.” boşa gitti, çöp oldu. Kendimiz yıkıyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

bayrampasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu