Haber

CHP’li belediye başkanları hangi illerde değişecek?

ARKA PLAN HABERLERİ / HERKES DUYSUN

CHP’nin 38. Genel Kurul sonuçları istikrarı bozarken, Kemal Kılıçdaroğlu’na açıkça destek veren belediye başkanlarının adaylığı Özgür Özel’in başkan olmasıyla bir kez daha tehlikeye girdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel’in PM listesinde 6 isimle yer almasına rağmen Özel’in yerelde değişim isteği mevcut belediye başkanlarında paniğe neden oldu.

Ekrem İmamoğlu’nun çizdiği yolu takip eden Özgür Özel’in değişim rüzgârını tüm Türkiye’de hissettireceği belirtiliyor.

Ankara kulisleriyle karşılaştırıldığında değişim hareketi hangi illerde nasıl hissedilecek?

İSTANBUL’DA İMAMOĞLU’YLA DEVAM İLÇELERDE DEĞİŞİM RÜZGARI ESECEK

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu olacak. CHP ilçe belediye başkanları için ise durum farklı. Özgür Özel’e destek veren 2 ilçe dışında büyük değişiklik olacak.

Şişli Belediye Başkanı adaylığı için Kılıçdaroğlu’ndan söz alan Mustafa Sarıgül aday olmayacak.

Yine kulislere göre Şişli, Sarıyer, Maltepe, Küçükçekmece, Kadıköy, Esenyurt, Büyükçekmece, Bakırköy, Avcılar, Adalar ve Ataşehir Belediye Başkanları yerine diğer adaylarla seçim yapılacak.

ANKARA’DA MANSUR İLE DEVAM EDİN, İLÇELERDE DEĞİŞİKLİK OLABİLİR

Mansur Yavaş Ankara’da yeniden CHP’nin belediye başkan adayı olacak. Çankaya, Elmadağ ve Yenimahalle belediye başkanlarının değişeceği kulis bilgileri arasında yer alıyor.

İyi Parti ile ittifak yapılması halinde Ankara’nın bazı ilçeleri Düzgün Parti’ye verilecek.

İZMİR’DE DURUM KARMAŞIK

İzmir’de Kılıçdaroğlu yanlısı olarak bilinen belediye başkanları bir daha aday gösterilmeyecek. Topun ağzına ilk giren isim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç Soyer oldu.

Değişiklik beklenen diğer ilçeler ise şöyle: Konak, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Menderes, Kemalpaşa, Gaziemir, Güzelbahçe, Karaburun, Karabağlar, Çeşme, Dikili, Beydağ, Bornova, Bayraklı ve Balçova.

BURSA’DA İSTİKRARLAR DEĞİŞTİ

Kılıçdaroğlu’nun Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak duyurduğu Mustafa Bozbey’in, Kılıçdaroğlu’nu açıkça desteklediği için aday gösterilmeyeceği kulislerde söyleniyor. Başbakan listesinde yer alan ancak Orhan Sarıbal’ın üzerini çizdiği Erkan Aydın’ın, Özgür Özel’i desteklediği için Osmangazi Belediye Başkanı adayı olacağı kesin görünüyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın da aday gösterilmeyeceği bildirildi.

Yine Yet Partisi ile olası bir ittifak durumunda Yet Partisi’nin gösterdiği adayın Bursa Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı adayına destek verileceği kesin kabul ediliyor.

Nilüfer, Mudanya ve Gemlik’in değişime kulak verip yeni isimlerle yola devam edeceği iddia edilirken Özgür Özel, son Bursa ziyaretinde ikili görüşmelerde bunu dile getirdi.

ilgaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu