Haber

Galatasaray-Adana Demirspor maçı sonrası

Galatasaray Sportif AŞ Genel Başkan Yardımcısı Erden Timur, Spor Toto Üstün Lig’de puan farkını artırmalarının istenmediğini ve ameliyat edildiklerini iddia etti.

Timur, Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında Nef Stadyumu’nda Adana Demirspor’u 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Müsabaka ile ilgili konuşmasına başlayan Timur, “Rakibimizi tebrik ediyorum. Güzel bir mücadele, bol pozisyonlu eğlenceli bir oyun oldu. Takımımız da geçen hafta aldığı mağlubiyetin ardından güzel bir şekilde geri döndü.” söz konusu.

Ligde çıktığı son 3 maçta rakiplerine 3 kırmızı kart verilmediğini öne süren Erden Timur, “Ligimizde tansiyon yükselmesin diye bariz şeyler olmadıkça konuşmamayı tercih ettik. Ayrıca çok yanlış anlaşılmış, ‘Yenildiğiniz zaman konuşursunuz, kazandığınız zaman konuşmazsınız’. “İlk 10 haftada federasyonumuza pozisyonları ilettik ama değişen bir şey olmadı. İlk 10 hafta VAR cezamız vardı, şimdi kırmızı kart yasağı olduğunu görüyoruz. Bu maç hakkında konuşmuyoruz. Pek çok kişinin ortak görüşü olarak üç hafta üst üste kırmızı kart gördük. devreye girmiyor. Belli ki puan farkını azaltmak için böyle bir şey yapılmış.” dedi.

“Açıkça ortada bir operasyon var”

Erden Timur, şampiyonluk iddiasını ortaya koyarken, “Masa başı sorunu gerçekten var.” söz konusu.

Hakemin kararlarını eleştiren Timur, “Galibiyetimiz bir şeyi değiştirmiyor. Ondan önce futbolda tansiyonu yükseltmemek için sessizdik. Birçok açıklama yapılırken kendi tarafımızdan baskı gelince konuşmadık. Cemaat açıklamalara cevap vermedik. Net bir işlem olduğu ortada, gerçekten masa başı sorunu var.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un UEFA Avrupa Ligi’nde Sevilla ile oynadığı maçın ardından “Türkiye’de maçlar sahada kazanılmaz” dediğini hatırlatan Timur, şunları söyledi:

“Türk futbolunu ne kadar ayaklar altına alırsanız alın, rastgele bir ceza söz konusu değil. Bu farklı ve değerli bir sorun. Gösterilmeyen tavır en değerli göstergedir. PFDK böyle bir karar aldı. Buna rağmen biz bu kararı aldık. Gerginlik olmasın diye konuşmadık ama artık umursamıyoruz.Puan farkının açılmak istenmediği açık.Her şey ortada.Galatasaray taraftar camiası olarak şampiyonluk için birleştik.Hiçbir şey dönemez. bizi bu yoldan uzaklaştırın.İnşallah bu şekilde olur.Hiçbir şekilde engellenemez.Tüm odak gruplarına sesleniyorum ne yapılırsa yapılsın bizi bu yoldan döndüremeyecekler.”

Kendimiz için değil herkes için adalet istediğimizde çok samimiydik” dedi. Timur, “Kendi lehlerine giden bu durumdan sonra bizden başka kimse konuşmadı. Aksine ‘koridora bak’ diyerek işleri tersine çevirmeye çalıştılar. Yine lehimize bir şey olunca olgun tavırlar sergileyeceğiz” dedi. . 0 kazanalım ancak bu kadar bariz kusurlardan sonra iletişim halinde olacağız. görüş bildirdi.

İsa’nın açıklamasına bir kez daha değinen Erden Timur, “Yapılanlar çok açık. Avrupa’da ligimizin değerini yerle bir eden açıklamanın ardından hiçbir şey yapılmaması federasyonun bakış açısını gösteriyor. Bu sene önemli bir mücadele var.Geçen sezon 13.sıradan buraya geldik.Bu sene şampiyonluk için sahada elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunun da bilinmesini istiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu