Haber

Bakan Akar’a büyük ilgi: 10 bin kişi ağırlandı

Kayseri’de seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Milli Savunma Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Adayı Hulusi Akar, Erciyes Anadolu Holding’in “Yaza Hoş Geldiniz” etkinliğine katıldı. Bakan Akar’ın etkinliğe katılacağını duyan 10 bin kişi Akar’ı coşkulu sloganlar ve alkışlarla karşıladı.

Terörle mücadelede çok değerli kazanımlar elde edildiğini ve bunların kaybedilmemesi gerektiğini vurgulayan Bakan Akar, “Kazanımlarımızı kaybedersek 20 yıl geriye gideriz. Geri dönüş yok. Bu insanlar buna ‘evet’ demeyecekler” dedi.
 

Bakan Akar, terör liderlerinin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde “yardım umduklarını” belirterek, şunları söyledi:
 
“Büyük bir panik halinde oldukları için yardım istiyorlar. ‘Mehmetçik’i durdurun’, ‘Bize silah verin’ diyorlar. Teröristler ne verirlerse versinler bizi durduramayacaklar. Teröristlere ‘seçime kadar sabredin’ diyorlar. Seçimlere umutla bakıyorlar. Neden? Çünkü teröristlerle bağlantılı bir parti var, o partiyle bağlantılı bir İttifak var. Teröristlere taviz veriyorlar, vaatler veriyorlar. ‘Teröristleri tahliye edeceğiz’ diyorlar ve onlara ‘özerklik’ vereceklerini söylüyorlar. Aziz milletimiz, öngörüsüyle buna asla izin vermeyecektir. ”


 
Bakan Akar, 14 Mayıs’ta değerli bir seçimin yapıldığını ve ‘Bu seçimde bunu deneyelim’ demenin mümkün olmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Herkes hesabını doğru yapmalı ve durumu yeterli görmelidir. Teröristlerle işbirliği yapanların, yanlarında oturanların, konuşanların, yol yürüyenlerin iyi görülmesi gerekiyor. Kazanımlarımızı elimizden almalarına izin vermeyeceğiz. Güçlü ve büyük bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız ve terör belasından kurtulacağız. Terörden taviz yok, sonuna kadar gidecek ve teröristler ya teslim olacak ya da gömülecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 40 yıldır bu milletin belasıdırlar, Allah’ın izniyle hep birlikte bu beladan kurtulacağız.”

ÇALIŞANLARDAN TAM DESTEK

Konuşmasının sonunda “Cumhurbaşkanımızı yeniden mi seçiyoruz” ve “Cumhurbaşkanlığı İttifakını en yüksek oyla Meclis’e mi göndereceğiz” sorularını soran Bakan Akar, oybirliğiyle “Evet” cevabını verdi. Bunun üzerine Bakan Akar, “Bu iş bitti, Kayseri kararını verdi” dedi.

camliyayla-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu