Haber

Atış Motorsport Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın Son Ayağını Kazandı

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 7. ve son ayağı olan Darlık tırmanış etabı 11-12 Kasım tarihlerinde İstanbul’da koşuldu. Üç kategoride grup şampiyonluğu ve pilotlar şampiyonluğunu elde ederek yarışa katılan Atış Motorsport, bu etabı da kazanarak 7 üzerinden 7 alarak şampiyonluğunu ilan etti.

İstanbul Otomobil SporİSOK Kulübü (İSOK) tarafından ICRYPEX’in katkılarıyla düzenlenen AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın yedinci ve son ayağı, Teke-Yeni Darlık Köyü ortasındaki 5.200 metre uzunluğundaki parkurda koşuldu.

Atış Motorsport yarışa damgasını vurdu

5 kategoride 19 sporcunun yarıştığı yarışta Kategori 1’de Atış Motorsport takımından Sevcan Sağıroğlu birinci olurken, Özgür Şenyüz ikinci, Nusret Bayraktar ise üçüncü oldu. Kategori 2’de günün en hızlı ismi Atış Motorsport takımından Engin Apaydın olurken, Kategori 3’te ise Atış Motorsport takımından Burak Başaklık birinci oldu. Aynı takımdan Murat Soyçopur ikinci olurken, GP Garage My Team’den Eda Soylu ise üçüncü oldu.

4. kategoride ise GP Garage My Team’den Cem Yalın birinci olurken, 02:43.99’la günün en iyi zamanını da kaydetti. Bu kategoride GP Garage My Team’den Sinan Soylu günü ikinci sırada tamamlarken, Neo Motorspor takımından Kübra Denizci Keskin üçüncü sırada yer aldı. Kategori 5’te ise Ülkü Motorsport takımından Bahadır Sevinç İstanbul’da birincilik serisini sürdürürken, Ertekin Tekneci ikinci, Burak Söğüt ise üçüncü oldu.

Takımların birinciliğini Atış Motorsports’un kazandığı yarışta kadınlar klasmanında birinciliği elde eden sporcular Kategori 1’de Sevcan Sağıroğlu, Kategori 3’te Eda Soylu ve Kategori 4’te Kübra Denizci Keskin olurken, Kategori 1’de Özgür Şenyüz birinci oldu. ve Özgür Şenyüz yerel klasmanda Kategori 2’de yer aldı. Kategori 3’te Gizem Filiz, Serkan Şefik ve Kategori 5’te Bahadır Sevinç birinci oldu.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Atış Motorsporları Grup Müdürü Burak, Türkiye Tırmanma Grupları Şampiyonluğu hedefiyle takım olarak yola çıktıklarını belirterek; “İyi bir sezon geçirdik. Sezonun 7 yarışını da takımlar birincisi olarak tamamlayarak şampiyonluk hedefimize ulaştık. Pilotlarımız yarıştığımız 3 farklı kategoride Türkiye şampiyonluğunu kazandı. 2024 için daha büyük hedeflerimiz var, şimdi sıra geldi. Artık konsantre olup yeni sezona çalışma zamanı” dedi. -BURSA

haberhilvan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu