Teknoloji

Akıllı telefonların yerini almaya geliyor: Dünyanın ilk giyilebilir yapay zeka telefonu “Humane Ai Pin” tanıtıldı

Yapay zeka ve giyilebilir teknolojilerin gelişmesiyle birlikte pek çok farklı ürün ortaya çıkmaya başladı. İnsancılEski Apple çalışanlarının kurduğu şirket, bu ilginç çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Nihayet yıllar süren bekleyişten sonra İnsancıl Ai Pin ‘’adlı sıra dışı bir cihaz tanıtıldı’. Ai Pin, insanların gözlerini akıllı telefonlarından uzaklaştırıp etraflarındaki dünyaya bakmalarını sağlamak için yapay zekayı kullanan bir cihazdır.

Kesinlikle son on yılın en çok beklenen teknolojik ürünlerinden biri olan Humane Ai Pin, bizi yapay zeka çağına taşımaya hazır. Şirket bunu yapıyor” Baştan sona yapay zeka ile tasarlanmış bağımsız cihaz ve yazılım platformu” şeklinde tanımlıyor.

Ai Pin ile arama yapabilir, mesaj gönderebilir, fotoğraf veya video çekebilir, müzik dinleyebilir, yol açıklamaları alabilir, beslenme hakkında bilgi alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Sesinizi kullanarak cihazla etkileşime geçmek veya yerleşik hoparlörden veya bir çift Bluetooth kulaklıktan dokunarak ses çalmak mümkündür. Cihaz gücünü dahili bir bataryadan alıyor ancak aynı zamanda bir “” pil güçlendirici” ve bu pil aynı zamanda cihazı giysinize tutturmak için mıknatıs görevi de görüyor.

Şirket, AI Pin ile çalışan bir uygulamanın bulunmadığını, bunun yerine cihazın tamamen AI tarafından desteklendiğini söylüyor. Asistan, bildirimleri bulmaktan başka bir dilde sohbet etmeye kadar her şeyi sizin için yapar. Kamerayla eşleştirilen yapay zeka aynı zamanda yiyecek gibi nesneleri de tanıyabiliyor ve beslenme konusunda sizi bilgilendirebiliyor. Ayrıca gerçek dünyadaki öğeleri tanıyabilir ve hatta bunları sizin için çevrimiçi olarak satın alabilir.

Bu eller serbest deneyimini hayata geçirmek için şirket Microsoft,T mobil, Google, OpenAI, Slack, Tidal ve daha birçok şirketle ortaklık kurdu. Ayrıca cihazı kullanarak yakaladığınız ve sorguladığınız tüm içeriğe erişebilirsiniz. İnsancıl MerkeziAyrıca erişebilirsiniz.

Humane Ai Pin 699 dolara satılacak ve ekstra bir pil, şarj kutusu, şarj pedi ve şarj kablosuyla birlikte gelir. Şirket, ceket veya çanta gibi daha kalın şeylere takmak için bir klipsin yanı sıra daha ince spor giysilere takmak için pilsiz bir mıknatıs da dahil olmak üzere bir dizi aksesuar duyurdu. Cihazın kenarlarını korurken Pininize renk katmak istiyorsanız koruyucu kılıflar da tanıtılıyor.

Abonelik planı için 699$’lık taban fiyata ek olarak ayda 24$ ödemeniz gerekiyor. T-Mobile destekli bu plan size ses, metin, bilgi ve yapay zeka ile sınırsız sorgulama imkanı sunuyor. İnsanlar 16 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri’nde Ai Pin siparişi verebilecekler.

haber-sabanozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu