Haber

ABD yine bildiğiniz gibi! Telefon görüşmesine Pentagon’un tepe isminin tehditvari uyarısı damga vurdu

13 Kasım’da İstanbul’un kalbi Taksim’e düzenlenen kanlı terör saldırısı sonrasında TSK Suriye’ye askeri hava operasyonu gerçekleştirirken gözler bir müddettir gündemde olan kara harekâtında.

AKAR İLE PENTAGON’UN TEPE İSMİ ARASINDA GÖRÜŞME

TELEFONDA HAREKAT TEPKİSİ

Pentagon tarafından yapılan açıklamada Austin’in Akar’a Türkiye’nin Suriye’ye yönelik yeni bir askeri operasyon yapmaması konusunda çok “güçlü bir tepki” gösterdiği belirtildi. Görüşmede Austin’in 13 Kasım’da gerçekleşen saldırıdan dolayı taziye dileklerini de ilettiği kaydedildi.

AUSTIN ENDİŞELERİNİ DİLE GETİRDİ

Pentagon tarafından yapılan açıklamada, “Bakan Austin, son dönemde gerçekleşen ve bazıları doğrudan bölgedeki partnerlerimizle DEAŞ’ı yenmek için çalışan ABD işçisinin güvenliğini riske atan hava operasyonu da dahil olmak üzere Suriye’nin kuzeyi ile Türkiye arasında yaşanan gerilimin yükselmesinden dolayı endişelerini dile getirdi” denildi. Açıklamada ayrıca, “Bakan Austin, gerilimin azaltılması çağrısını yaparken, Bakanlığın, Türkiye’nin Suriye’de yeni bir askeri operasyon yapmasına güçlü bir formda karşı olduğuna yönelik açıklamalarını paylaştı” tabiri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu