Haber

Zincir marketlerde polisten denetim

Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kemer genelindeki tüm zincir marketlerde ürünlerin etiketlerini, son kullanma tarihlerini ve ağırlıklarını kontrol ederek, kurallara uymayan işletmelerin kayıtlarını tuttu.

İncir pazarlarında fiyat artışlarının önüne geçmek için Kemer genelinde tüm pazarlarda denetim yapan Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, reyon fiyatları ile kutu fiyatlarının birebir aynı olup olmadığını kontrol etti.

Marketlerdeki rafları tek tek dolaşarak işlerin etiketlerini inceleyen belediye ekipleri, yaptıkları kontrolleri kayıt altına alarak haksız ve fahiş fiyat uygulamasının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Reyon fiyatları ile kasiyer fiyatlarının uyuşmadığı iki market için kanuna uygun olmadığı gerekçesiyle tutanak tutulduğu ve gerekli inceleme yapılmak üzere İl Ticaret Müdürlüğü’ne bilgi verildiği öğrenildi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, ilçe genelindeki marketlerde fahiş fiyatların önüne geçmek için tüm marketlerde denetimler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Vatandaşların haklarını korumak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Zabıta ekiplerimiz ilçe genelindeki tüm zincir marketlerde ürünlerin fiyat etiketlerini, ağırlıklarını ve son kullanma tarihlerini kontrol ediyor. Fahiş fiyat artışlarını önlemek için sürekli denetimler yapıyoruz. Denetimler sırasında kurallara uymayan marketleri tutanak altına alıp incelenmek üzere İl Ticaret Müdürlüğü’ne gönderiyoruz. Belediye olarak denetimlerimiz aralıksız devam edecek.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu