Haber

TEİS Başkanı Saydan, kanser ilaçlarının eczanelerden verilmesini istedi.

Tüm Eczacılar ve Hastalar Birliği (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, kanser tedavisinde kullanılan ilaçların hastaneler yerine eczanelerden verilmesini istedi.

Saydan, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren kanser tedavisinde kullanılan ilaçların gündüz bakım kapsamında hastanelerden verilmeye başlandığını hatırlattı.

Tasarruf yapılamayacağını ve bunun birçok soruna yol açacağını ilk günden itibaren kamuoyu ile paylaştıklarını belirten Saydan, “Hastanelerden kanser ilaçları verilmeye başlandıktan sonra sürekli ilaç kaçakçılığı haberlerini okuyoruz.” sözlerini kullandı.

Saydan, çalınan uyuşturucu maddelerin merdiven altından ve özellikle yurt dışına kaçak olarak yüksek fiyatlara satıldığını iddia etti.

Saydam, 29 bin eczaneden ilaç ve eczane hizmetlerinin rahat ve konforlu bir şekilde sunulduğunu söyledi.

“Durum bu iken kanser ilaçlarının hastanelerden hastalara verilmesi son derece yanlış bir uygulamadır. TEİS olarak kanser gibi son derece zorlu bir tedavi sürecinden geçen hastaların bu ilaçları eczanelerden dağıtmaya başlaması gerekmektedir. Eczaneler tüm ilaçlar için tek ve doğru adrestir.”

haber-alpu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu