Haber

Soydukları iş yerinin güvenlik kamerasını da götürdüler

ERZURUM’da, duvarında keserle delik açtıkları hırdavat dükkanından hırsızlık yapan şüpheliler, geride kanıt bırakmamak için güvenlik kamerasını da götürdü.

Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtinde hırdavatçılık yapan Muhammet Turan (23), sabah iş yerini açtığında duvardaki deliği gördü. Dükkanına hırsızların girdiğini fark eden Muhammet Turan (23), kamera imgelerini izlemek için bilgisayarını açmak istedi. Fakat Turan, kamera kayıt aygıtı ve bilgisayar monitörünün de çalındığını gördü, polise haber verdi. İhbar üzerine adrese gelen hırsızlık ofis ve olay yeri inceleme grupları, çalışma başlattı. Gruplar, şüphelilerin, metruk binaya bitişik olan iş yerine, duvarında keserle açtıkları delikten girdiğini belirledi. Şüphelilerin, dükkandan çakmak, eldiven, kozmetik eserleri ve kasadaki az ölçüdeki parayı aldığı, geride kanıt bırakmamak için güvenlik kamerası sistemini de söküp yanlarında götürdüğü saptandı.

‘1 SENEDE 4 KEZ SOYULDUK’

Cumartesi akşamı kapattıkları iş yerine pazartesi geldiğinde hırsızlık olayıyla karşılaştığını söyleyen Muhammet Turan, “Hırsız ya da hırsızlar iş yerinden çeşitli kozmetik eserleri, birkaç paket çakmak ve eldiven çalmışlar. Herhalde endişeliymişler. Umdukları parayı bulamayınca yanlarında kamera kayıt aygıtını götürmüşler. Duvarı keserle kırmışlar, kabahat aletini de polisler buldu. Buranın art tarafı Yakutiye ve Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 15 yıldır kentsel dönüşüm toprağı, 1 senede 4 kere soyulduk. Bundan öncesinde dükkanımızın deposuna birebir olayı yaşadık. Bu son olur inşallah” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu