Haber

Sokakta donmak üzereyken bulduğu köpek yavrularını biberonla besliyor

Elazığ’da yaşayan Murat Gündüz, sokakta donmak üzereyken bulduğu 7 köpek yavrusunu evinde mama ve biberonla süt vererek besliyor.

Sürsürü Mahallesi Tekin Sokak’ta yaşayan Murat Gündüz (52), gece motosikletiyle meskenine gittiği esnada duyduğu iniltileri takip edince yol kenarında 7 köpek yavrusu olduğunu fark etti.

Açlıktan bitkin düşmüş ve soğuktan donmak üzere olan yavruların o halde kalmalarına gönlü el vermeyen Gündüz, motosikletinin kasasına koyduğu köpekleri konutuna götürdü.

Gündüz, köpekleri bir kasanın içinde sobanın kenarına koyarak ısınmalarını sağladı. Köpeklere biberonla süt ve mama veren Gündüz, yavruları vefattan kurtardı.

Köpeklere meskeninde gözü üzere bakan Gündüz, yavruların durumuna çok üzüldüğünü belirtti.

Hayvanları soğuktan ve açlıktan ölmemeleri için meskenine götürdüğünü söz eden Gündüz, “Bu yavruları bir hafta önce sokağa terk edilmiş olarak buldum. Dışarıda hava çok soğuktu ve hayvanlar perişan durumdaydı. Kendilerini kurtaracak halde değillerdi. Aldım, getirdim. Günde 4 kez süt ve mama vererek besliyorum ki ölmesinler.” dedi.

Gündüz, meskeninde minnoş isminde bir kedisinin de olduğunu, onun da köpek yavrularını çok sevdiğini ve kedisinin köpeklerle vakit zaman oynamasını memnunlukla izlediğini lisana getirdi.

Günlük 4 litre süt tükettikleri için yavrulara süt yetiştirmekte zorlandığını aktaran Gündüz, “Tüm insanlara sesleniyorum, hayvanları lütfen sevelim, koruyalım. Bunlar bizim dostlarımız, sahipsiz kalmasınlar. Onları ölüme terk etmeyelim çünkü bunlar Allah’ın bize bahşetmiş olduğu güzellikler.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu