Ekonomi

Skydance CEO’su Paramount’un teknoloji odaklı geleceğini özetliyor

Skydance Media’nın CEO’su David Ellison kısa bir süre önce Paramount Global için bir gelecek vizyonu çizerek bir teknoloji-medya melezine dönüşme stratejisini vurguladı. Bu vizyon, Paramount ile birleşme anlaşmasının duyurulmasının bir parçası olarak ortaya çıktı. Steve Jobs’tan ilham alan Ellison, sanat ve teknoloji arasındaki simbiyotik ilişkiyi ve bunun mevcut pazar taleplerini karşılamadaki önemini vurguladı.

Ellison’ın planları arasında Paramount+ yayın hizmetinin algoritmik tavsiye motorlarının ve reklam teknolojisinin geliştirilmesi de yer alıyor. Bu iyileştirmeler, daha iyi içerik önerileri sağlayarak ve pazarlamacılara daha hassas kitle hedefleme yetenekleri sunarak kullanıcı katılımını artırmayı ve abonelik iptallerini azaltmayı amaçlıyor.

Ellison ayrıca, içerik oluşturmayı artırmak ve operasyonel verimliliği artırmak için yapay zekanın entegrasyonundan bahsetti. Ellison, Skydance ve Oracle arasında bulut tabanlı bir animasyon stüdyosu geliştirmek için yapılan ve bu sonbaharda Netflix’te yayınlanacak bir animasyon filmi olan “Spellbound “un yapımına katkıda bulunan işbirliğinin altını çizdi.

Ellison’ın teknolojik uzmanlığından ve Skydance ile Paramount arasındaki eski ortaklıktan etkilenen birleşme, Paramount’un hakim hissedarı Shari Redstone’dan destek aldı. Redstone, Skydance’in stratejik vizyonuna ve Paramount Global’in güçlü yanlarını geliştirme becerisine duyduğu güveni dile getirdi.

Ellison ayrıca Skydance’in “The Walking Dead: Saints and Sinners” ve yakında çıkacak olan “Marvel 1943″ gibi projelerle oyun geliştirmede yapay zeka kullanımından da bahsetti: Rise of Hydra” gibi Disney ve Marvel ile ortaklaşa geliştirilen projelerden de bahsetti. Yaklaşımı, oyun ve medya iş dönüşümünde mümkün olanın sınırlarını zorlamayı amaçlıyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu