Teknoloji

Şimdi Qualcomm Windows 12 ateşini körükledi

İnternette genel olarak Windows 12Yeni nesil Windows’un potansiyel lansmanı konusunda büyük bir heyecan var ve tüm bu heyecan, Microsoft’un her üç yılda bir yeni Windows sürüm planına dönmeyi planladığını iddia eden bir haberle başladı.

Bu haberin ardından başka söylentiler de ortaya çıkmaya başladı ancak Neowin’in de işaret ettiği gibi bunların bir kısmı, elimizde eşleşen kanıtlar olmadığı için pek bir anlam ifade etmiyor. Ancak daha yeni gelen haberler farklı bir tablo çizdi. Microsoft fikrini değiştirmiş gibi görünüyor ve bu nedenle Windows 12’nin 2024’te görünmeyebileceği görülüyordu.

Ancak bu konudaki kanıtlar oldukça karmaşıktır. Microsoft, “Yeni Windows İstemcisi”nin gerçekten de mevcut olacağını doğrulamış gibi görünüyor, ancak bunun izleri geçen yılın sonunda ilk kez DMSA ile ilgili bir küme politikasında ortaya çıkmaya başladı. Windows 11’in 24H2 sürümünden bahsediyor olabilir. Daha sonra resmi evraklarda aygıt sürücülerinin numaralandırılmasıyla ilgili daha fazla kanıt bulundu. Ancak son zamanlarda 26047’den 27545’e bir yapı atlaması yaşandı ve bu, yeni nesil Windows çalışmalarının başlangıcına işaret ediyor olabilir.

Qualcomm Windows 12 ateşini yaktı

Qualcomm, 2024’ün ilk çeyreğine ilişkin son kazanç açıklamasında şunları söyledi: ” Microsoft Windows’un bir sonraki sürümü 2024’ün ortalarında çıkacakdiyerek heyecanı daha da artırdı. Şirketin Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Cristiano Renno Amon , “Microsoft Windows’un birçok Windows AI özelliğine sahip bir sonraki sürümünü temel alan bu yonga setine sahip ürünlerin çıkışını takip ediyoruz. “Okula dönüşe hazırlanmak için Windows’un 2024 ortası son tarihini hâlâ koruyoruz” dedi.

Bu konuşmada bahsedilen ürün ve çip seti Aslanağzı öyleydi. Qualcomm’un kendi sunumu, test ettiğini gösteriyordu.

Ayrıca yeni nesil Windows’un piyasaya sürülmesi için “2024 ortası” zaman diliminden ilk kez bahsedilmiyor. Geçen yıl başka bir rapor da benzer bir iddiada bulunmuştu. Bu rapora göre Microsoft ve donanım OEM ortakları, Haziran ayında bir dizi “Yapay Zekalı Bilgisayar” piyasaya sürmeye hazırlanıyorlardı. Qualcomm’un yanı sıra üst düzey bir Intel yöneticisi de 2024’te “Windows yenilemesinin” mümkün olduğunu belirtti.

kagithaneajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu