Haber

Özgür Özel CHP Genel Başkanı seçildi ve seferberlik ilan etti

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, “Cumhuriyet’in 100. yılında yaşadığımız büyük üzüntüyü telafi etmek, insanların yüzünü güldürmek, ikinci döneme girmek için yarından itibaren teşkilatımızla seferberlik ilan ediyorum.” Yüzyılı zaferle geçirdik. Durmayacağız, çalışacağız.” söz konusu.

Özel, CHP, Ankara SporSalonda düzenlenen 38. Olağan Kongre’de “başkanlığa seçildiğinin” açıklanmasının ardından bir teşekkür konuşması yaptı.

Hayatının en büyük gurur ve onurunu yaşadığını belirten Özel, CHP’nin ve Türkiye’nin 100. yılında verilen bu onurlu görevi yerine getiren partililere şükranlarını sundu.

Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da teşekkür ederek, “Sırtıma ve omuzlarıma yüklediğiniz sorumluluğun farkındayım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet Paşa, Bülent Ecevit, Deniz Baykal, Murat Karayalçın, Hikmet Çetin” Altan Öymen ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun koltuğuna oturmak, onların güvenini korumak benimle birlikte hepinizin görevidir. Sana güveniyorum.” dedi.

Ailesine ve öğretmenlerine de teşekkür eden Özel, 130 CHP’li milletvekili ve 81 il başkanıyla el ele salondan çıktığını söyledi.

Özel, tüm delegelerin kendisine oy vermiş olduğunu düşündüğünü belirterek, tüm delegelere şükranlarını sundu.

“Büyük bir zafer kazanacağız”

Bu zorlu süreçte hiçbir kırgınlığa yol açmayacağına söz veren Özel, şunları söyledi:

“Pazartesi sabahından itibaren grubumuz, Plan Bütçe Kurulu’ndaki çalışmalarına büyük bir güçle ve tek yumrukla devam edecek. 5 ay içinde çok önemli yerel seçim sürecine hep birlikte odaklanacağız. Buradan 1,5 milyon üyemize sesleniyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılındayız Yaşadığımız büyük üzüntüyü telafi etmek, insanların yüzünü güldürmek, ikinci yüzyıla zaferle girmek için teşkilatımızla yarından itibaren seferberlik ilan ediyorum, durmayacağız, çalışacağız. Omuz omuza çalışacağız, elimizdeki tüm belediyeleri kazanacağız, onlara yenilerini ekleyeceğiz ve hep birlikte büyük bir zafer kazanacağız. Buna inanıyorum.”

Özel, örgüte verdiği tüm sözleri yerine getireceğini belirterek, 81 ilin liderlerini Parti Meclisi sürecini görüşmeye davet etti.

Ön seçim ve demokrasi tüzüğüne ilişkin verdikleri sözleri yerine getireceklerini belirten Özel, Hatay ve Osmaniye’yi ziyaret edeceğini söyledi.

haber-beytussebap.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu