Ekonomi

Northern Trust, True Potential’ın 26 milyar £ değerindeki varlıklarına hizmet verecek

LONDRA – Northern Trust Corporation (NASDAQ:NTRS), İngiltere merkezli bir varlık yönetimi şirketi olan True Potential tarafından, yönetim altındaki yaklaşık 26 milyar £ (yaklaşık 33 milyar ABD Doları) varlığa varlık hizmeti sağlamak üzere seçildi. 17 Ocak 2024’te açıklanan bu iş birliği kapsamında Northern Trust, True Potential’ın İngiltere merkezli açık uçlu yatırım şirketi fonlarına fon muhasebesi, saklama, saklama ve transfer acenteliği hizmetleri sağlayacak.

2007 yılında kurulan ve merkezi Newcastle’da bulunan True Potential, 1,4 milyondan fazla özel müşteriye yatırım ürünleri ve teknoloji sağlayan, Birleşik Krallık varlık yönetimi sektöründe önemli bir oyuncudur. Teklifleri arasında, müşteriler için servet yönetimini kolaylaştırmayı amaçlayan Gerçek Potansiyel Varlık Stratejisi Fonları ve Gerçek Potansiyel Portföyler yer alıyor. Firma, bu işleri uzman mali tavsiye ve teknolojinin birleşimi olan ‘karma danışmanlık’ modelini kullanarak dağıtıyor.

True Potential’ın Stratejik Ortaklıklar ve Projeler Lideri Louise Blagbrough, Northern Trust’ın teknoloji ve müşteri hizmetleri odaklılığının ve kusursuz entegrasyonunun seçimlerindeki temel faktörler olduğunu vurguladı. Ortaklık, True Potential’ın büyümesini desteklemeyi ve varlık yönetimi sektöründe olumlu değişim yaratmayı, aynı zamanda finansal danışmanları ve müşterileri güçlendirmeyi amaçlıyor.

Northern Trust Birleşik Krallık Küresel Fon Hizmetleri Lideri Laurence Everitt, ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirerek Northern Trust’ın yenilikçi yatırımcı hizmeti ve operasyonel verimliliğe olan bağlılığını vurguladı. Northern Trust’ın teknoloji platformu, müşterilerin hız, çeviklik ve içgörü ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır ve gelecekteki yenilik ve büyüme taleplerine uyum sağlayacak şekilde iyi bir konuma sahiptir.

Northern Trust’ın Küresel Fon Hizmetleri işletmesi, küresel yatırım yöneticilerine, fon yönetimi, küresel saklama, yatırım operasyonlarında dış kaynak kullanımı ve veri çözümleri dahil olmak üzere çok çeşitli yatırım stratejileri ve varlık sınıflarına hitap eden bir dizi hizmet sunmaktadır.

Basın açıklamasına göre bu ortaklık, Northern Trust’ın True Potential gibi varlık yönetimi firmalarının gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için varlık hizmeti çözümlerini genişletmeye yönelik devam eden stratejisinin altını çiziyor. Geçmişi 1889’a kadar uzanan Northern Trust, değerli bir küresel ayak izine ve finans bölümünde hizmet mükemmelliği ve yenilikçiliği konusunda uzun süredir devam eden bir üne sahiptir. 31 Aralık 2023 itibarıyla Northern Trust’ın saklama/yönetim altındaki toplam varlıkları 15,4 trilyon dolar, yönetim altındaki toplam varlıkları ise 1,4 trilyon dolardır.

InvestingPro İçgörüleri

Northern Trust Corporation’ın True Potential ile yakın zamanda kurduğu ilişki ışığında, yeni hizmet anlaşmalarını yerine getirme yeteneklerini etkileyebilecek mali sağlık ve performans ölçümlerini dikkate almak yararlı olacaktır. InvestingPro’nun gerçek zamanlı verilerine göre Northern Trust Corporation’ın 14,24 milyar dolarlık güçlü bir piyasa değeri var ve bu da finans sektöründeki önemli varlığını gösteriyor.

InvestingPro İpuçları, Northern Trust’ın etkileyici brüt kar marjını ve üst üste 26 yıl boyunca temettü ödemelerini sürdürme becerisini vurguluyor; bu da onların bir hizmet sağlayıcı olarak istikrar ve güvenilirliklerine olan inancını aşılayabilir. Şirketin son üç aydaki toplam fiyat getirisi %25,98 olan güçlü getirisi, yeni ortaklıkların duyurulmasıyla uyumlu olumlu bir piyasa havasının işareti olabilir.

Ek olarak Northern Trust, kısa vadeli kazanç büyümesine göre düşük bir F/K oranında işlem görüyor ve bu da yatırımcılar için potansiyel değere işaret ediyor. 2023’ün 3. çeyreğinde sona eren son on iki ay itibarıyla 23,17’lik F/K Oranı (Düzeltilmiş) ve 0,42’lik PEG Oranı ile şirket, varlık hizmetleri çözümlerini genişletme girişimlerini daha da destekleyebilecek gelecekteki büyüme için konumlandırılabilir.

Daha derin finansal analiz ve ek bilgilerle ilgilenenler için InvestingPro, https://www.investing.com/pro/NTRS adresinde daha fazla ipucu sunmaktadır. Northern Trust’ın mali performansı ve geleceğe yönelik beklentileri hakkında kapsamlı bir bakış açısı sağlayan beşten fazla ek ipucu şu anda mevcuttur.

Bu bilgileri ve daha fazlasını keşfetmek için InvestingPro aboneliği şimdi %50’ye varan indirimle özel bir Yeni Yıl indiriminde. Ayrıca, yatırım araştırmanızı değerli veriler ve uzman analizleriyle zenginleştiren 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğinde %10 ek indirim alabilirsiniz. ProW345Kupon kodunu kullanın.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberkumlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu