Ekonomi

Mercedes ve Audi, Çin pazarında yeni yatırımlara hazırlanıyor

2025 yılından itibaren sadece elektrikli araç üreteceğini açıklayan, mercedes-benzBu kapsamda Çin’deki faaliyetlerini ağırlaştırma kararı almıştır.

Şirket yöneticilerinden Ola Kallenius geleceğin Mercedes-Benz Elektrikli Araba (MB.EA) platformunu temel alarak Çin’de piyasaya sürmeyi planladığı modeller üzerindeki çalışmalara hız verdiğini duyurdu. Şirket, otomobilin iç mekanına ve dijital içeriğine özel önem vererek yerel pazardaki müşterilerinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap vermeyi amaçlıyor.

Bir diğer Alman markası olan Audi de Çinli bir otomobil üreticisidir. SAIC MotoruSAIC Motor Lider Yardımcısı ve Baş Mühendis ile işbirliği yapacak Zu Sijie, Audi ile lisanslama ve geliştirme gibi alanlarda iş birliği yapacaklarını söyledi.

“Çin otomobil pazarı benzeri görülmemiş bir dönüşümden geçiyor. Kazan-kazan durumu sağlamak için stratejik işbirliğini derinleştireceğiz.”Etkinlikte konuşan Zu, SAIC Motor ve Audi’nin stratejik ortak olduklarını ve elektrikli araçların gelişimini hızlandırma kararı aldıklarını söyledi.

Şangay merkezli SAIC Motor, yeni güçlü araç satışlarını 2025 yılına kadar yıllık 3,5 milyon adede çıkarmayı hedefleyen üç yıllık bir plan açıkladı. Bu hedef, 2022 yılına göre 2,5 kat artış anlamına geliyor.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

haberkaynasli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu