Haber

Macaristan Dışişleri Bakanı Szijjarto, Avrupa’daki krizden liberal ana akım medyayı sorumlu tuttu

Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto,Ekonomik sorunlar, yasadışı göç ve Ukrayna’daki çatışmayla başa çıkma konusunda Avrupa stratejisi ” başarısız olduğunu” not etti.

ABD’nin New York kentindeki Genç Cumhuriyetçiler Kulübü’nde konuşan Szijjarto şunları söyledi: “Maalesef Avrupa bu üç temel sorunla baş edemedi. Mesele şu ki, liberal ana akım medya fikirler üzerinde mutlak hegemonya kurmaya çalışıyor. Liberal ana akım, tek bir ilerici demokratik ideolojinin olduğunu ve onlarla birleşmeye, liberal değer ve yaklaşımları savunmaya hazır değilseniz demokrasiye, diktatöre ve otokrata karşı olduğunuzu söylüyor.” söz konusu.

Liberal ana akım medya için en az hoşgörülü ideoloji‘ Szijjarto şunları söyledi: Alternatif görüşlere toleransları yoktur. Liberal olmayan tutumları kabul etmeye hazır değiller. Onları Avrupalı ​​olarak görmüyorlar. Liberal ana akım, derin saygıya dayalı rasyonel müzakereleri her alanda kesinlikle imkansız kılıyor“ifadesini kullandı.

Macar medyasının yarısının hükümeti desteklediğini, diğer yarısının ise nefret ettiğini kaydeden bakan, şöyle konuştu: Avrupa’nın mevcut görüşüne göre, liberal ana akım bugün Avrupa’da beklendiği gibi medyanın yüzde 99,9’una sahip olmadığı için bu çeşitlilik bir medya diktatörlüğü olarak tasvir edilebilir.” ekledi.

haberula.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu