Haber

Libya ve Yunanistan ilişkileri ve işbirliğini geliştirme konusunda anlaştılar

Libya Dışişleri Bakanı Necla Mengush ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Gerapetritis, iki ülke arasındaki bağ ve işbirliğini geliştirmenin önemi konusunda anlaştılar.

Libya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre Mengush ile Yunan mevkidaşı Gerapetritis telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede taraflar, iki ülke arasındaki ikili ilişkilerin önemine ve bu çıkarları farklı alanlarda geliştirmeye istekli olduklarına vurgu yaptı.

Libya ve Yunanistan dışişleri bakanları da ortak değere sahip bir dizi bölgesel ve uluslararası sorunda ülkelerinin tutumu hakkında görüş alışverişinde bulundular ve istişarelerde bulundular.

Bakan Menguş, Ulusal Birlik Hükümeti’nin Libya’nın bölgesel iş birliği çıkarlarını ülke çıkarlarına hizmet edecek ve bölgenin istikrarını güçlendirecek şekilde geliştirme çabalarının altını çizdi.

Bu toplantı, Akdeniz’deki güç zengini Girit adası çevresindeki deniz sınırları konusunda iki ülke arasında 2022 ortalarında yaşanan bir anlaşmazlığın ardından geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu