Teknoloji

Kara bulutlar dağılmıyor: Şimdi de şarj kutusu için uyarı geldi

Humane AI Pin, teknoloji endüstrisindeki bir sonraki “devrim” olma umuduyla piyasaya çıktı. Ancak yapılan incelemelerin çoğu bir araya getirildiğinde, Humane AI Pin’in aslında o kadar da yararlı bir teknoloji olmadığı konusunda fikir birliği ortaya çıktı.

Hatta kısa bir süre önce Humane isimli üreticinin, AI Pin’in dağıtımından yalnızca bir ay sonra muhtemel alıcılara satışı için görüşmelere başladığı iddia edildi. Bildirilene göre şirket, 750 milyon ile 1 milyar dolar arasında bir satış istiyordu ve satışa yardımcı olması için bir mali danışmanla görüşmelerde bulunuyordu.

Şimdiyse, Humane AI Pin ile ilgili olarak bu kez Humane’in kendisi yeni bir bildirimde bulundu ve AI Pin kullanıcılarını AI cihazıyla birlikte gelen şarj kutusunu kullanmaktan kaçınmaları konusunda uyardı. Humane, üçüncü taraf bir satıcı tarafından sağlanan AI Pin’in şarj kutusunun pil hücrelerinde bazı sorunlar bulduğunu belirtti.

Ayrıca, The Verge aracılığıyla bildirildiği üzere, müşterilerine gönderdiği bir e-postada şirket, AI Pin’in şarj kutusunu kullanmanın “yangın güvenliği riski oluşturabileceğini” de ekledi. Humane’in gönderdiği e-postada, “büyük bir tedbir olarak” şarj kutusunun kullanılmaması istenildi: “Üçüncü taraf USB-C kablosu ve üçüncü taraf güç kaynağı kullanırken şarj sorununa ilişkin tek bir rapor aldıktan sonra, Şarj Kutusu Aksesuarınızda kullanılan üçüncü taraf satıcı tarafından sağlanan pil hücresinde bir kalite sorunu tespit ettik.

Humane’nin bu tedarikçiyi artık diskalifiye ettiği ve yerine yenisini aradığı da gelen haberler arasında. Ayrıca bir geri çağırma kararının da gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu