Haber

Kar Yağışı İnsanları Huzurlu ve Mutlu Ediyor

Areda Survey’in Türkiye genelinde 1.100 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği araştırmaya göre katılımcıların yüzde 66,7’si kar yağışını izlerken kendini huzurlu hissediyor. Katılımcıların yüzde 57,9’u mutlu, yüzde 36,9’u keyifli hissettiğini belirtirken, kar yağışı yüzde 32,1’e geçmiş anıları hatırlattı.

Araştırma şirketi Areda Survey’in yaptığı ‘kar araştırması’na göre katılımcıların yüzde 63,5’i karlı bir sabah uyandıklarında ilk yaptıkları şeyin kar yağışını izlemek olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda yüzde 75,8’i bir yere gitmesi gerektiğinde mutlaka toplu taşımayı tercih ediyor. Diğer tercihler ise sırasıyla; Yüzde 16,7 ile yürüyüşe çıkıyorum, yüzde 7,5 ile yağan karın tadına bakıyorum, yüzde 6,7 ile kartopu savaşı yapıyorum, yüzde 5,6 ile kardan adam yapıyorum.

KAR YAĞIŞI SİZİ HUZURLU, MUTLULUK VE KEYİFLİ HİSSETTİRİR

Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 66,7’si kar yağdığında huzurlu hissettiğini, yüzde 57,9’u mutlu, yüzde 36,9’u ise neşeli hissettiğini belirtiyor. Yüzde 32,1’e göre ise kar yağışı geçmiş anıları hatırlatan bir durum. Yüzde 26,6’sı duygusal, yüzde 14,7’si ise kar yağışını romantik buluyor. Yüzde 7,1’i üzgün, yüzde 6,7’si depresif, yüzde 5,2’si stresli, yüzde 1,6’sı ise kar yağdığında öfkeli hissediyor.

KAR YAĞIYORDU NİLÜFER EN ÇOK “Her Yerde Kar Var” Şarkısını Dinliyor

Araştırmaya göre, kar yağdığında katılımcıların yüzde 21,4’ü en çok Nilüfer’in “Her Yerde Kar Var” şarkısını dinliyor. İkinci sırada yüzde 13,1 ile Cem Adrian’ın “Kar” şarkısı, üçüncü sırada ise yüzde 11,1 ile Akrep Nalan’ın “Karlar Düşer” şarkısı yer alıyor.

Katılımcıların kar yağarken dinlediği diğer müzikler ise şöyle:

Gülşen yüzde 10,3 ile “Kardan Adam”, yüzde 10,3 ile Neşet Ertaş “Üstüme Kar Yağıyor”, yüzde 7,1 ile Nilüfer “Kar Taneleri”, yüzde 5,6 ile Orhan Ölmez, Müslüm Gürses yüzde 4,8 ile “Kar Tanesi”, “Olsaydım” Müslüm Gürses’in “Dağlara Kar” adlı eseri yüzde 4,4, Musa Eroğlu’nun “Yine Kar Yağıyor Kalbime” yüzde 4,4, “Salvatore’nin Her Yeri” yüzde 3,6 ile yer aldı. Erkan Oğur’un Kar Var’ı yüzde 3,6 ile, Kerim Tekin’in “Pencereden Kar Geliyor”u yüzde 3,2 ve Mahzuni Şerif’in “İnce Kar Yağıyor”u yüzde 1,6 ile yer aldı.

KAR SIRASINDA TOPLU ULAŞIM KULLANIMI ARTTI

Araştırmaya göre katılımcıların yüzde 75,8’i kar yağdığında toplu taşımayı kullandığını belirtirken, yüzde 24,2’si ise özel aracını tercih ettiğini belirtti.

sefaatlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu