Haber

İsrail’in Gazze’deki hastanelere yönelik saldırıları Gaziantep’te protesto edildi

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze’deki hastanelere düzenlediği baskınlara Gaziantep’teki doktorlar ve tıp fakültesi öğrencileri tepki gösterdi.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde toplanan hekimler ve tıp öğrencileri, İsrail’in Gazze’de sivillerin bulunduğu hastaneleri bombalamasını protesto etti. Türk ve Filistin bayrakları taşıyan öğrenciler, hastanelerin morga dönüşmesine tepki göstererek İsrail’i kınadı.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Taner Gülşen, burada yaptığı açıklamada, bir araya gelen hekimlerin ve hekim adaylarının Filistin konusunda hassasiyet gösterdiğini söyledi.

Prof. Dr. Gülşen şunları söyledi:

“Filistin sorunu Arap sorunu değil, Müslüman sorunu değil, Türk sorunu değil. Bu sorun bir insanlık sorunudur. Bugün insanlığını ortaya koyan Batı dünyası bu konuda insan hakları beyannameleri ve açıklamaları yapmaktadır. , susmamalı. Aksi halde şimdiye kadar söyledikleri bütün sözlerin boşa olduğunu görmüş olacağız. Bundan sonra kimse kalkıp bize rastgele bir söz söylemeye cesaret ve yüz gösteremeyecek.’ bu insan haklarına aykırıdır.’ Bugün Batı dünyası Hıristiyanlarla, Müslümanlarla, hatta Yahudilerle bir araya gelmeli, omuz omuza Siyonist zihniyete ‘hayır’ demeli, insanlık noktasında buluşmalı ve tüm insanlığa ders vermeliyiz. “

Doktorlardan Hatice Sümeyye Aksoy da İsrail’in Filistin’deki hastanelere yönelik saldırılarına “dur” demek için toplandıklarını belirtti.

İsrail’in yaptığı katliamların yürekleri kanattığını vurgulayan Aksoy, “Orada çocuklar ölüyor, hastaneler morglara dönüşüyor. Savaş suçu olan eylem ve saldırılara tepki gösteriyoruz. Kalbimiz Filistinli kardeşlerimizle ve sağlık çalışanlarıyla birlikte.” söz konusu.

altunhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu