Haber

Eskişehir’de tarımsal kuraklık kontrolü gerçekleştirildi

Eskişehir’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince 14 ilçede eş zamanlı tarımsal kuraklık kontrolü yapıldığı bildirildi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Türkiye genelinde olduğu gibi kentte de başlayan meteorolojik kuraklık nedeniyle il genelinde il ve ilçe tarım ve orman müdürlüklerinin teknik elemanlarınca tarımsal kuraklık kontrolünün yapıldığı belirtildi. .

Yapılan kontrollerde Eskişehir genelinde arazide tarımsal kuraklık kurallarının oluşturulmadığı kaydedildi. Aralık ayında sulu alanlarda gelişme, köklenme ve kardeşlenmenin normal seyrinde olduğu tespit edilmiştir.

Eskişehir’de eylül-ocak ayları arasındaki dönem için meteorolojik kuraklıktan bahsetmenin uygun olacağı belirtilen açıklamada, “Yağışın az olması ileriki dönemlerde yağışların daha anlamlı, sık ve sık görülmesini sağlamıştır. süresinin tarımsal verimlilikte belirleyici olacağı belirtildi.

İl ve ilçe tarım ve orman müdürlüklerine bağlı teknik ekiplerin aylık periyotlarla düzenli iş geliştirme denetimlerini yapmaya devam edecekleri belirtilen açıklamada, “Herhangi bir tarımsal kuraklık riski tespit edildiğinde gerekli bildirimler ilgili belediyeye yapılacak. Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili makamları ile çiftçilerimizin zararlarının tazmini için gerekli tedbirlerin alınması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.” terimi yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu