Haber

DEVA Partisi Milletvekili Elif Esen: İsrail-Filistin çatışmasında Türkiye öncü olmalı

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Elif Esen, İsrail-Filistin çatışmasında ateşkesin sağlanmasında Türkiye’nin öncü olması gerektiğini belirterek, “Diplomasi yetersizse yaptırımlar mutlaka gündeme gelmeli.” söz konusu.

Esen, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Gazze’de hayatın devamı için her gün 150 insani yardım TIR’ının sınırdan geçmesi gerekirken, dün 17 TIR’a izin verildiğini, ancak İsrail’in bir TIR’ın bile geçişine zorluk çıkardığını söyledi. sınırdan.

Bir an önce ateşkes sağlanması, bombalamaların ve ölümlerin durdurulması, iki devlet arasında müzakerelerin başlatılması ve barışın sağlanması gerektiğini belirten Esen, “Türkiye, zulmün durdurulması ve ateşkes ilan edilmesi konusunda öncü olmalıdır. Diplomasi yetersizse yaptırımların mutlaka gündeme gelmesi gerekir.” dedi.

Bu hafta TBMM gündemine gelecek olan kentsel dönüşüme ilişkin düzenlemelerin yer aldığı yasa tasarısına da değinen Esen, “Depreme karşı koruyucu ve önleyici etki sağlayacak bir kanunun çıkarılması ve İstanbul’un yenilenmesiyle ileriye gidilmesi, Doğru adımlar son derece hayati değer taşıyor.Biz DEVA Partisi olarak hepimiz “Süreçleri takip edeceğiz” dedik.

haber-kozlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu