Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Barbaros Hayreddin Paşa Camii’nin açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Barbaros Hayreddin Paşa Camii’nin açılışında; “Bu semt böyle bir camiye hasret kaldı. ‘Bu camiyi buraya yapalım’ dedik. Kısa sürede yapıldı, 750 milyon liraya tamamlandı… Burada yapılacak dua ve ibadetlerin hakkıyla kabul olmasını niyaz ediyorum.Bu arada tabi ki unutmazsınız. Pazar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul’un Beşiktaş semtindeki Barbaros Hayreddin Paşa Camii’nin açılışını yaptı. Açılışa Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal da katıldı.

Erdoğan şu şekilde konuştu:

“Bu semt böyle bir camiye hasret kaldı. ‘Bu camiyi buraya yapalım’ dedik. İnşaatı kısa sürede tamamlanarak 750 milyon liraya tamamlandı.

Kapalı alanda 11 bin, yarı açık ve açık mekanlarda 9 bin kişilik kapasiteye sahip camimizde toplam 20 bin kişi aynı anda namaz kılabilecek. 929 araçlık otoparkı, atölyeleri, kütüphanesi, çok amaçlı salonu ve kafeteryasıyla her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, camimizin Beşiktaş’ta çok değerli bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyorum.

“PAZAR GÜNÜNÜ UNUTMAYIN”

Burada yapılacak dua ve ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyorum. Bu arada doğal Pazar’ı da unutmuyorsunuz. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu