Ekonomi

China Huarong, Citic’in %5,01 hissesini 1,75 milyar dolara satın alacak

Ülkenin Maliye Bakanlığı tarafından denetlenen China Huarong Asset Management, Citic Polaris’ten Citic Ltd’nin %5,01 hissesini satın alarak değerli bir yatırım hamlesini duyurdu. 13,63 milyar HK$ (1,75 milyar $) değerindeki bu stratejik satın alma, Huarong’un varlık kalitesini ve mali konumunu güçlendirecek.

Huarong tarafından dahili olarak finanse edilen anlaşma, Citic hisselerinin her birinin 9,35 HK$’dan satın alınmasını içeriyordu; bu, Çarşamba günkü kapanış fiyatına göre %29’luk bir primi temsil ediyor. Bu duyurunun ardından Huarong’un hisseleri Perşembe günü önemli ölçüde artarak %12 artışla 0,41 HK $’a yükseldi ve bu, şirketin bu yılki en büyük kazancına işaret etti.

Bu satın almanın yanı sıra Huarong, takipteki kredileri ve sorunlu borçları yönetmeye yönelik temel odağı doğrultusunda operasyonlarını aktif olarak kolaylaştırıyor. Şirket kısa süre önce beş yan kuruluşundaki özsermaye hisselerinin satışını tamamlayarak 3,5 milyar CNY (483 milyon $) elde etti. Bu küçülme, Huarong’un iş yapısını optimize etme ve karlılığını artırma yönünde devam eden çabalarını yansıtıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

esme-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu