Ekonomi

Campbell Soup hisseleri beklenenden iyi gelen 3. çeyrek sonuçlarıyla yükseldi

CAMDEN, N.J. – Campbell Soup Company (NYSE:CPB) 2024 mali yılı için güçlü bir üçüncü çeyrek raporu yayınladı ve 0,71 $’lık konsensüs tahminine göre 0,04 $’lık bir iyileşme ile 0,75 $’lık düzeltilmiş EPS ile analist beklentilerini aştı. CPB hisseleri raporun ardından %1,4 artış gösterdi.

Gelir de tahminleri aşarak 2,33 milyar dolar beklentisine karşılık 2,37 milyar dolara ulaştı.

Şirket, üç aylık dönemdeki güçlü performansını, hacimsel iyileşmeye, istikrarlı organik net satışlara ve hem düzeltilmiş FVÖK hem de EPS’deki çift haneli büyümeye bağlıyor.

Sovos Brands’in kısa süre önce satın alınması bu başarının ayrılmaz bir parçası oldu ve önemli bir ilave büyümeye katkıda bulundu. Başkan ve CEO Mark Clouse, Sovos Brands’in entegrasyonundan duyduğu heyecanı dile getirerek, tüketici toparlanması sürecinde şirketin büyümesini desteklemedeki önemli rolünün altını çizdi.

Campbell Soup ayrıca 2024 mali yılının tamamına ilişkin beklentilerini, ana faaliyet alanının performansını ve Sovos Brands satın alımını dikkate alarak revize etti. Güncellenen tahmin, raporlanan net satışların %3 ila %4 arasında büyümesini öngörürken, organik net satışların %0 ila %1 arasındaki bir aralığın orta noktasını karşılaması bekleniyor. Bu düzeltme, daha önce belirtilen %0 ila %2 büyüme aralığından hafif bir düşüşü yansıtmaktadır.

Düzeltilmiş FVÖK’ün, entegrasyon tasarrufları da dahil olmak üzere Sovos Brands satın alımının kısmi yıl katkısını ve güçlü temel işletme performansını yansıtacak şekilde yaklaşık %6,5 ila %7 oranında artması öngörülmektedir. Birleşik işletme için düzeltilmiş EPS’nin %2 ila %3 arasında bir büyüme göstermesi ve bir önceki yılki 3,00 $’a kıyasla 3,07 $ ila 3,10 $’a ulaşması bekleniyor.

Campbell Soup, Sovos Brands entegrasyonunda devam eden ilerlemenin yanı sıra, yıldan yıla hacim artışında istikrarın devam etmesi ve hem dördüncü çeyrek düzeltilmiş FVÖK hem de düzeltilmiş hisse başına kazançta çift haneli artış beklentileriyle dördüncü çeyrekte ivme kazanmayı öngörüyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

merzifonajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu