Teknoloji

Call of Duty serisini uzaya taşımak üzereyken iptal edilen oyun internete sızdırıldı

Birkaç gün önce Microsoft, oyun departmanındaki 1.900 çalışanını işten çıkardı. Bunun üzerine aralarında birçok Call of Duty geliştirme grubunun da bulunduğu yakın zamanda Activision Blizzard’dan satın alınan stüdyoların bu işten çıkarmalardan zarar gördüğü bildirildi. Ancak bu uzaklaştırmalara rağmen sadık izleyici kitlesiyle güçlü kalmayı sürdürdü. Call of Duty serisiHalen oyun sektörünün en büyüklerinden biri olmaya devam ediyor.

Şirket pek çok oyun geliştirmiş olsa da tarih boyunca yeşil ışık almayan birkaç oyun da var. Geçen hafta sonu ortaya çıktı “NX1” Code isimli oyun da bunlardan biri. Oyun, seriyi 2016 yılında Infinite Warfare’in piyasaya sürülmesinden çok önce başlattı. onu uzaya taşımakBu bekleniyordu.

Geçtiğimiz günlerde “Josh H” isimli bir X kullanıcısı, iptal edilen NX1 kodlu oyunla ilgili olduğunu söylediği bir görsel yayınladı. Görüntüler, Dünya’nın ayındaki uzay giysisi giyen insanların düşük yerçekimli bir ay üssünün dışında vurulduğu bir sahneyi gösteriyor. Bu sekansta büyük çaplı bir çatışma yaşanıyor ve ana karakterimiz üsse ulaşsa da orada başka bir saldırı ile çevrenin yok olmasına tanık oluyoruz.

Söz konusu paylaşımın gerçek olup olmadığı sorgulanırken eski geliştiriciler Brian Parlak , sızıntıyı doğruladı. Bildirildiğine göre, Infinity Ward grup üyelerinin çoğu 2010 yılında Respawn’ı kurmak için ayrıldıktan sonra Activision, daha önce Guitar Hero serisinde oyunlar yapan Neversoft’a bir Call of Duty oyunu yapma şansı vermeye karar verdi.

Bright ayrıca oyunun 2013 yılında piyasaya sürülmesi gerektiğini ancak Activision’ın bunun yerine Infinity Ward’ı piyasaya sürmeye karar verdiğini söyledi. Görevin çağrısı: HayaletlerOyunu kendisinin seçtiğini belirtti.

haberhadim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu