Haber

Başkan Savaş, Hatay’da CHP adaylarıyla buluştu

HATAY(İGFA)-CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, parti İl Başkanı Hakan Tiryaki ve yönetiminin yanı sıra belediye başkanları, ilçe teşkilat başkanları ve yöneticilerinin de katıldığı toplantıda birlik ve beraberlik vurgulandı.

SAVAŞ’TAN AK PARTİ İLÇE BELEDİYELERİNE ELEŞTİRİ

HBB’nin il genelinde yürüttüğü çalışmaları anlatan Savaş, Hatay’ın vergi ödemede önde, hizmet almada ise geride bir il olduğunu, Cumhur İttifakı’nın kente genel bütçeyi sağladığını; Fitre ve zekata dayalı pay verdiğini söyledi.

Başkan Savaş, “İlimizde ne yaptıysak kendi belediyemizin ve CHP’li ilçe belediyelerimizin kaynaklarıyla yaptık. 11 belediyeyi AK Partili belediye başkanları yönetiyor. Alt yapı çalışmalarını bizden başka kim yapıyor? Yaz aylarında tüm ilçelerimizde altyapı çalışmalarına devam edeceğiz. Türkiye’nin en çok proje üreten belediyesiyiz. “Uluslararası kurum ve kuruluşlardan alacağımız kredilerle şehrimize yepyeni yatırımlar kazandıracağız.” söz konusu.

Yerel seçimler yaklaşırken hükümetin bazı yerel temsilcileri, “Büyükşehir belediyesini devralırsak çok güzel işler yaparız” dedi. Savaş, bunu “Hatay halkının dikkatini dağıtmaya yönelik algıdan oluşan bir söylem” olarak değerlendirdi.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın çoğunlukta olduğunu hatırlatan Savaş, 31 Mart yerel seçimleriyle HBB Meclisi çoğunluğunun sağlanmasının önemine dikkat çekti.

“SİZE ANKETE BAŞKA BİR ADAY ÇIKTIĞI TAKDİRDE KESİNLİKLE ONU DESTEKLEYECEĞİMİ SÖYLEMİŞTİM”

Adaylık süreciyle ilgili bilgiler de paylaşan Savaş, bir kez de Genel Başkan seçildikten sonra ilk resmi ziyaretini Hatay’a yapan ve Hatay’ı kişisel sorunu olarak nitelendiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e teşekkür ederek tebrik etti. Özel’in başkanlığı. Ankara’yı ziyaret ettiğini açıkladı.

“Anketlerde öne çıkan bir aday çıkarsa şüphesiz var gücümle destekleyeceğimi belirtmiştim” diyen Savaş, sonuçta kendisinin aday olduğunu ve bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. Atatürk ideolojisi çerçevesinde ve bilimin ışığında.

selcukajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu