Haber

Başakşehir altyapısında oynayan genç futbolcu bıçaklı saldırıya uğradı.

GÜNGÖREN’de Başakşehir Futbol Kulübü’nün altyapısında forma giyen 15 yaşındaki Ömer Faruk Kayaca, bir gün sonra parkta tartıştığı şahıslar tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşam mücadelesi veren Kayaca’nın anneannesi Aysel Kayaca, “Çocuğum kanlar içinde kendi yatağında yatıyor. Bir anneanne olarak yalvarırım bize haber versin. polis. ona yalvarıyorum Çocuğum şu anda ölüyor, diğerlerini yakma.”

Olay, 28 Temmuz Cuma günü saat 22:30 sıralarında Güngören 15 Temmuz Parkı’ndaki bir kafede meydana geldi. İddiaya göre, olaydan önceki gün aynı parkta oturan Ömer Faruk Kayaca (15) ve 2 arkadaşı, karşılaştıkları bir grup gençle tartıştı. Kız arkadaşlarıyla parkta bulunan grup, Ömer Faruk Kayaca ve arkadaşlarıyla ‘yana bakmak’ bahanesiyle tartıştı. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Korumaların araya girmesiyle taraflar ayrılarak evlerine dağıldı.

Bir gün sonra aynı arkadaşlarıyla parktaki kafeye giden Kayaca’nın üzerine tartıştığı şahıslar geldi. Yaklaşık 15 kişilik grup Ömer Faruk Kayaca’ya bıçakla saldırarak yaraladı. Saldırganlar hızla olay yerinden kaçarken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Vücudunda çok sayıda bıçak yarası bulunan Kayaca, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine kaldırıldı. Polis, saldırıya karışan şahısları yakalamak için çalışma başlattı. Anne ve babasını 2 yıl önce koronavirüs nedeniyle kaybettiği öğrenilen futbolcu Ömer Faruk Kayaca’nın hastanede yaşam mücadelesi sürüyor. Kayaca’nın tek dayanağı olan babaannesi Aysel Kayaca, güvenlik güçlerine seslenerek torununa saldıranların bir an önce bulunarak adalete teslim edilmesini istedi.

Ömer Faruk Kayaca’nın askerden gelen teyzesinin olaydan önceki gün oğlunu karşılamaya gittiğini ve uğradığı parkta tartıştığını anlatan babaanne Aysel Kayaca, “Olaydan bir gün önce Haznedar, ‘ Bana baktın ben sana dedim herkes yüksek sesle konuşup tartışarak evine gidiyor çocuğum olayı unutuyor ertesi gün parkta 15-20 kişi toplanıp çocuğumun yanına geliyor o benim çocuğuma geliyor yemekhanede çay içiyor ve çocuğuma bıçakla saldırıyor.’Öldürün’ diye bağırıp bıçağı dayadı.Çocuğum kanlar içinde yatarken kendi yatağında yatıyor.Anne babası yok mu? diğer anne babalar yakılmasın.Devletimiz bunun cezasını versin.Benim çocuğum topçuydu,Başakşehir Spor alt yapısında sporcuydu.Çocuğumun hayatını söndürdü.Olayı görenler “Bilen, bilen, bilen varsa” , polisimize bildirin. Bir büyükanne olarak sana yalvarıyorum. Çocuğum şu anda ölüyor, başkalarını yakma.”

“OLAYI KIZ MESELESİNE DÖNÜŞTÜRMEYE BAŞLADILAR”

Olay anında bıçaklanan Ömer Faruk Kayaca’nın arkadaşı Yiğit Uludağ, “Olaydan bir gün önce parkta oturuyorduk. Çocuklar onlara bakmaya başladı, orada tartışma çıktı. Ömer de gitti. 10-15 kişi vardı yanlarında abileri vardı ortalık karıştı bekçiler geldi biber gazı sıktılar o gün dağıldık ertesi gün yine aynı yere gittik .Arkadaşlarımız vardı yanlarında oturuyorduk.Onlardan ayrıldıktan sonra Ömer lavaboya gitti geldi.Sonra çocuklar geldi selam verdiler.Ömer ayağa kalkıp “Gel oturalım çay içelim burada aileler var” dedi. . Burası kalabalık. İlk başta 4 kişiydi. Ömer ayağa kalktıktan sonra 15-20 kişi birden üzerine çöktü. Biz o kargaşada Ömer’iz.” “Beni oradan çıkarmaya çalışırken bıçak sapladılar. Ömer’i kaldırdık, ‘midem’ dedi. Midesinden kan akıyordu. Hemşire abla vardı araya girdi. Daha sonra çocukların kaçtığını gördük” dedi.

habercobanlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu