Haber

Aşırı sıcaklara rağmen asfalt çalışmaları devam ediyor

– Çok sıcak olmasına rağmen asfalt çalışmaları devam ediyor

GAZİANTEP – İlçe genelinde asfalt çalışmalarını her yıl artırarak sürdüren Şahinbey Belediyesi, çok sıcak havaya rağmen asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Şahinbey ilçesinin farklı yerlerinde eski ve bozulan yolları tamamen yenileyen Şahinbey Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Barak Mahallesi ve ilçenin çeşitli yerlerinde asfaltlama ve yama çalışması yaptı. Yaz mevsimiyle birlikte hız kazanan asfalt serim çalışmaları kentte 40 dereceyi geçen sıcak havaya rağmen kesintisiz devam ediyor. Çalışmaların devam edeceğini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak asfaltlama çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Asfalt dönemini açtıktan sonra mahallelerimizdeki aşınmış kilit taşı ve asfalt alanları yapıyoruz. Mahallelerimizdeki aşınmış kilit taşları ve asfaltı da söküp yerine trimer ile sıyırıp yeni asfalt döküyoruz. Çalışmalarımızın ve programımızın en büyük ihtiyacını görmek için beldemizin ve hemşehrilerimizin memnuniyeti için asfalt üretiyoruz. Devam edecek.” Mahallelerimizde” dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun her zaman vatandaşın yanında olduğunu belirten Barak Mahalle Muhtarı Nazım Karakuş, “Mahallemizin asfaltı yıpranmıştı, yıpranmıştı. Her zaman yanımızda olan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na mahallemizin asfalta ihtiyacı olduğunu söylediğimizde bizi kırmadı ve ekiplerine yön verdi. Mahallemiz artık daha güzel ve temiz bir görünüme kavuştu. Mahallemiz artık daha güzel ve temiz bir görünüme kavuştu. Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.”

Barak Mahallesi sakini Hüseyin Yıldırım, yapılan çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, “Ben yirmi beş yıldır bu mahallede oturuyorum ve Şahinbey Belediyesi’nin Şahinbey İlçesi ve mahallemiz için yaptığı çalışmalardan çok memnunuz. Bizim mahallede de kilit taşı vardı. Belediyemiz kilit taşını söküp yerine asfalt döktü. Eskiden kilit taşı olduğu zaman her araç geçişinde yol ses çıkarırdı. Yol bozulurdu” dedi Mehmet Şahin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu