Teknoloji

Amazon, İş Robotu “Astro for Business”ın Fişini Çekeceğini Açıkladı

E-ticaret devi Amazon, küçük ve orta ölçekli işletmeler için birkaç ay önce piyasaya sürdüğü “Astro for Business” isimli robotunun fişini çekmeye karar verdi. Şirket, güvenlik amacıyla kullanılabilen bu robotu artık üretmeyeceğini ve resmî destek sunmayacağını açıkladı.

Ocak ayında piyasaya sürülen ve 2.350 dolar karşılığında satın alınabilen Astro for Business, çeşitli abonelik paketleriyle geliyordu. Kullanıcılar, bu paketlerle alarm ve dedektörler gibi güvenlik araçlarının kontrollerini Astro for Business ile gerçekleştirebiliyorlardı.

Peki Astro for Business, neden bu kadar hızlı bir şekilde öldü?

Açık konuşmak gerekirse bu sorunun cevabı çok basit. Amazon’un işletmeler için geliştirdiği robotu, tüketicilerin ilgisini çekmedi. Amazon, konuyla ilgili açıklamasında Astro for Business’ın ev sürümüne odaklanacaklarını söylemiş olsa da ciddi bir kazanç sağlansaydı böyle bir karar alınmazdı.

Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre Astro for Business robotları, geri dönüşüm için toplanacak. Şirket, bu süreci kendisinin yöneteceğini ve işletmelerden kargo ücreti almayacağını söyledi.

germencikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Başa dön tuşu